אודות

אודות האתר הקהילתי

אתר קהילתי שהוקם, מנוהל, ומתוחזק על ידי חברי הקהילה על בסיס התנדבותי וללא עלות - זאת כמענה למצוקות תקציביות שעלו בקיבוץ לקראת שנת 2014.
החזון של האתר הוא שחברי הקהילה ימצאו דרכים להתנהל בתוכו ולתרום לו באופן עצמאי - בשיטת "שירות עצמי".

כולם מוזמנים לקרוא, לשתף, להעיר וכמובן לכתוב ותהשתתף בעשיה - בין אם בשיתוף תמונות, כתיבת פוסטים, פרסום עסקים מקומיים או כל יוזמה אחרת.

באתר תמצאו גם כתבות ופוסטים של יוצאי הקיבוץ מחו"ל וכמובן הודעות פנימיות של הקיבוץ ותכנים מקוריים של תושבי וחברי הקיבוץ, וכן שירותים שונים כגון מזג אויר, מפת הגעה לקיבוץ, ספר טלפונים ועוד. 

נושאים לדוגמא המפורסמים באתר:

ועודלאחרונה התחלנו גם ביוזמות שיתופי פעולה עסקיים עם אתרים חיצוניים במטרה להכניס כספים להפוך את האתר לנכס מניב עבור הקהילה.
לקריאה בנושא לחצו כאן

הכניסה חופשית ואין צנזורה למעט תוכן פוגעני ולא חוקי. 

גלישה מהנה!


אודות קיבוץ מחניים


מחניים הוא קיבוץ הנמצא בצפון רמת כורזים, כשלושה ק"מ מצפון מזרח לראש פינה, בתחום המועצה האזורית הגליל העליון


היסטוריה

אדמות מחניים נרכשו בשנת 1892 בידי אגודת "אהבת ציון" של חובבי ציון בגליציה לשם הקמת מושבה במקום. בשנת 1898 התיישבו שם מספר משפחות מגליציה, בעיקר ממחוז בוצ'אץ' והסביבה בראשות עו"ד ד"ר זאלץ מטרנוב וקראו למקום מחניים על שם עיר מקראית שהיתה בגלעד בשם זה. ניסיון ההתיישבות לא עלה יפה, בגלל חוסר התמצאות בתנאי הארץ, מחסור בהון וחוסר מקצועיות גרמו להתפוררות המושבה. היה ניסיון של יק"א ליישב במקום פועלים שיגדלו טבק וכן הביאו קבוצת מתיישבים מן הקווקז לגדל בה בעלי חיים. בסופו של דבר גם הם נטשו בשנת 1912. בזמן מלחמת העולם הראשונה, בשנת 1916 עלתה מקום קבוצה של פועלים מפועלי ציון. היה זה יישוב הפועלים הראשון בגליל העליון. בשנת 1922, מחניים הפכה למושב עובדים וכעבור שש שנים נעזב שוב.

ב-23 במאי 1939 נבנתה מחניים בשלישית עם ייסודו של הקיבוץ על ידי חברי קיבוץ "יודפת" אנשי צפת. בשנת 1952 עבר משבר קשה על תנועת הקיבוץ המאוחד והיה פילוג בתנועה, עם הפילוג פרשו ממחניים חלק מן החברים. במקומם הגיע לקיבוץ גרעין של תנועת המחנות העולים.

קיבוץ מחניים בויקיפדיה
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה